andrej vrviscarŠtudent 3. letnika dodiplomskega študijskega programa Podjetništvo in mednarodno poslovanje
zaposlen: MORS/SV

Izkušnja dela v mednarodni misiji v Afganistanu kot pripadnika slovenske vojske je vplivala na moje videnje šolanja.

Že po dveh tednih življenja in delovanja na tem neobljudenem delu sveta (na eni strani pesek in puščava, na drugi strani visoko gorovje), kjer so dnevno prisotne eksplozije, [napadi in je vsak dan boj za preživetje, sem prišel do uvida, da vojska ne more rešiti »Vojne v Afganistanu«. Zakaj? V državi pod Hindukušem, kakor rečejo gorovju, ki se razteza skozi Afganistan, je namreč več kot 80 % ljudi nepismenih. Zaradi tega so ljudje, ki znajo brati in pisati, v nadrejenem položaju in jih imajo v oblasti. Zato tolikšen pojav samomorilcev! Enostavno ne vidijo razloga, zakaj bi sploh živeli, saj nimajo ničesar, z odhodom v onstranstvo pa jim obljubljajo raj in pravo življenje.

Moj zaključek po vsem videnem je bil, da je edina rešitev za Afganistan šolanje čim večjega števila ljudi. Pri tem se jim bo razširilo obzorje, začeli bodo razmišljati s svojo glavo in dobili bodo drugačne vrednote ter pogled na življenje.
Mi šolanje dojemamo kot samoumevno, zato sploh ne vemo, kašno srečo imamo, da smo rojeni v takšni državi in da živimo v družbi, v kateri nam je to vse omogočeno.

Pustimo življenje v Afganistanu in se vrnimo nazaj v Slovenijo, v naše šolske klopi.

Odločitev o nadaljevanju šolanja in izbiri šole je bila v mojem primeru prava. Sem študent tretjega letnika in za menoj je velik del opravljenih izpitov.

Vsi vemo, kako težko je narediti prvi korak in se sploh vpisati v šolo. Poleg rednega dela in vseh družinskih obveznosti se odločiš, da boš dober del svojega časa namenil šolanju.

Zame je bilo vodilo, da ta čas izkoristim kar najbolje, da v tem času pridobim najkvalitetnejša znanja, širino in nove sposobnosti. To je mogoče doseči samo, če si vztrajen, če znanje pridobivaš od predavateljev, ki so strokovnjaki na svojem področju, in imajo tudi izkušnje iz poslovnega sveta.

Študenti zanje nismo samo številke, ampak cenijo naše dosedanje izkušnje, želje po novih znanjih in razumejo obremenjenost posameznika v današnjem času.

Predavatelji pri svojem delu uporabljajo nove moderne učne metode in sodobno tehnologijo, ki olajša izobraževalni proces.

Sošolci se med seboj dobro poznamo in smo v tem času razvili veliko stopnjo kohezivnosti, zato lahko z gotovostjo trdim, da smo pravi tim.

Vesel sem, ker sem se odločil za študij Podjetništvo in mednarodno poslovanje na ERUDIO Visokošolskem središču.
Vsem predavateljem se zahvaljujem za vložen trud in potrpežljivost. Sošolkam in sošolcem pa želim veliko uspeha pri opravljanju izpitov ter čim prejšnjo pridobitev diplome.

• Zelo sem zadovoljen s celotnim študijskim programom Gerokineziologija.

»Predavatelji se resnično trudijo med predavanji in si prizadevajo, da bi nam predali vse svoje znanje. Program večinoma poteka preko spleta, kar je še posebej priročno za profesionalne športnike kot sem jaz in vse, ki so pogosto odsotni. Z odzivi profesorjev in kakovostjo referatov sem izjemno zadovoljen.«

Rok Tršan študent programa Gerokineziologija, bivši vrhunski biatlonec, trener ženske mladinske biatlonske reprezentance
  • Za študij trajnostnega turizma na Erudiu sem se odločila že v srednji šoli.

»Predvsem zato, ker sem iskala nadaljnje šolanje, ki bi mi omogočalo, da bi bila doma in poleg študija tudi delala.
    Med študijem na Erudiu pridobivam ogromno znanja, ki ga uporabljam pri delu v našem kampu.
    Študij na Erudiu bi priporočala prav vsem, še posebej pa tistim s pomanjkanjem časa.«

Katarina Fatur študentka dodiplomskega študijskega programa Trajnostni turizem

29 Marec 2024