Urnik zvonjenja:

5

Prvi tuji jezik (ANG)

4

Drugi tuji jezik (NEM/ITA/ŠPA)

Zgodovina

Geografija

Športna vzgoja

Biologija

Kemija

Fizika

Likovna umetnost

1,5

Glasba

1,5

Sociologija

Psihologija

Filozofija

Izbirni predmeti

8*

Obvezne izbirne vsebine

90

30

Izbirni predmeti se izvajajo v drugem in tretjem letniku. Dijaki v drugem letniku lahko izbirajo med filmsko vzgojo in podjetništvom, v tretjem letniku pa med esejistiko in podjetništvom.

V četrtem letniku dijaki poleg 3 obveznih maturitetnih predmetov (SLO, MAT, ANG) izberejo še 2 predmeta, za katera so organizirane priprave na maturo (GEO, ZGO, SOC, PSI, KEM, FIZ, BIO).

V 3. letniku se dijaki odločijo, katere predmete bodo imeli na maturi na osnovni in višji ravni. Za dijake, ki izberejo posamezni predmet na višjem nivoju, organiziramo dodatne ure priprav znotraj pouka.

Športna vzgoja poteka v telovadnici šole (sosednja stavba) in je vključena v pouk. V toplejših mesecih poteka športna vzgoja tudi na prostem.

Imamo dve ocenjevalni obdobji.

Sodelovanje s starši

Dvakrat letno organiziramo roditeljske sestanke.

Vsak profesor ima eno dopoldansko govorilno uro za dijake in eno za starše vsak teden.

Skupne govorilne ure so vsak drugi mesec v popoldanskem času od 16.00 do 18.00. Pred skupnimi govorilnimi urami se morajo starši oz. skrbniki predhodno najaviti v tajništvu šole. Potekajo po vnaprej rezerviranem vrstnem redu in trajajo do 10 minut pri izbranem profesorju.

Druge oblike sodelovanja s starši: uporaba e-Asistenta, individualni razgovori, obveščanje o posameznih (ne)uspehih preko e-pošte, pisnih obvestil, svetovanje staršem in vključevanje v vzgojno delo.

Svet staršev

Na začetku vsakega šolskega leta posamezni letnik izbere predstavnika sveta staršev in njegovega namestnika. Vodstvo šole in svet staršev se sestane dvakrat letno (november, marec), po potrebi pa tudi sproti elektronsko.

Prehrana

Dijakom je na voljo malica v bližnji restavraciji (več informacij dobite v tajništvu šole).

Preventivno zdravstveno varstvo

Dijaki 1. in 3. letnikov naše šole imajo preventivni zdravstveni pregled v Zdravstvenem domu Šiška na Derčevi ulici 5 v Ljubljani. Šolska zdravnica naših dijakov je dr. Barbara Lobe. Telefonska številka: 01/58-15-284.

GIM - Novice in dogodki

10 Maj 2021

• Velnes v boj proti “življenju na klik”!

Človeku sta, na vseh ravneh njegovega življenja, znanost in tehnika omogočila “življenje na klik”. Brez aktivnega gibanja. Vprašamo pa se lahko, ali se je človek, ki je ustvaril svet, v katerem praktično ne potrebuje več telesa za gibanje, ujel v... Nadaljuj z branjem →

• Zaključek dobrodelne akcije

V ponedeljek, 21. decembra 2020, se je zaključila dobrodelna akcija Nariši nasmeh na starostnikov obraz, s katero smo želeli starostnikom polepšati praznične dni. Iskrena hvala vsem dijakom in profesorjem, ki so prispevali delček svoje ustvarjalnosti in dobrih želja ter tako... Nadaljuj z branjem →

• Pisanje voščilnic